Okrasné traviny
Vážení uživatelé našeho katalogu (viz níže), děkujeme za Váš zájem o náš katalog okrasných travin a k travinám řazených rostlin a přejeme Vám, aby všem co nejlépe pomáhal v orientaci mezi těmi všemi nádhernými rostlinami. Informace zde shromážděné pocházejí z několika odborných literármích pramenů, internetu, konzultací s dalšími odborníky v oboru a z vlastních zkušeností a pozorování.
Vzhledem k velkému rozvoji semenářství a šlechtění se objevují stále nové a nové druhy a kultivary, takže zde samozřejmě nenaleznete zdaleka všechny, které lze najít v nabídkách školek, zahradních center či na internetu. Jedná se o většinu našeho sortimentu, který se stále snažíme zvětšovat a vylepšovat. Sortiment je sestaven z druhů a kultivarů, které jsou pouze vytrvalé (letničky neprodáváme) a dají se pěstovat v našem klimatu.
Pokud prosím naleznete chybu, nebo informaci, která se Vám zdá nepřesná či nejasná, dejte nám prosím vědět. Dále prosíme laskavě uživatele, aby vzali na vědomí, že katalog, který Vám zde předkládáme, má sloužit především zahradníkům, laikům, samozřejmě i odborníkům, nadšencům a všem zájemcům, kteří spolu s námi stojí o bližší seznámení se s okrasnými travinami a dalšími rostlinami, nejedná se tedy o vědeckou botanickou klasifikaci.
Pokud byste měli jakékoliv dotazy a připomínky, neváhejte nás prosím kontaktovat.
Fotografie použité v našem katalogu pocházejí z naší zahrady, z přírody nebo z našich realizací. Autoři jsou z kolektivu firmy Rosteto s.r.o.
Děkujeme a těšíme se na Vaši virtuální i osobní návštěvu. Vaši Bambusáři :-)
Kdy stříhat okrasné trávy, které u nás na zimu usychají (Miscanthusy, Pennisetum, Panicum, Molinie, Arundo, Spartina, Spodiopogon apod.…)
– vysoké okrasné trávy, které u nás na zimu většinou usychají či zatahují nikdy neřežeme na podzim nebo během zimy!!! I když se může stát, že oschlý zbytek nevypadá příliš okrasně, je lepší jej svázat do snopu či stočit nad kořeny, aby do trav zbytečně nezatékalo!!! Tyto trávy nemají u nás rádi přemokření a následné zmrznutí, kdy krystalky vody pak roztrhají kořeny. Když pak opět přijde oteplení, rostlina často vyhnívá a již znovu nevyroste.
Tyto trávy seřezáváme v průběhu března, záleží na počasí, neměly by již hrozit žádné velké mrazy. Když začnou pod uschlými zbytky rašit nová stébla, můžeme uschlou hmotu seřezat cca 10cm na zemí. Trávy pak většinou při teplém počasí a dostatku vláhy narostou opět rychle do své výšky.